epimiz İslam ahlakının yeryüzüne hakim olmasını, tüm insanların İslam'la şereflenmelerini; dinsizliğin, ateizmin, materyalizmin, kısaca İslam ahlakının karşısında yer alan her türlü düşüncenin tuzun suda erimesi gibi yokolmasını istiyoruz. Bu yolda çaba harcamak iman ve vicdan sahibi tüm insanların sorumluluğudur. Allah tüm inananlara "...Artık hayırlarda yarışınız. Tümünüzün dönüşü Allah'adır..." (Maide Suresi, 48) şeklinde buyurmuştur. Bu nedenle küçük büyük demeden hepimiz çaba göstermeliyiz.

Bunun için bir herkesin maddi imkanları yeterli olmayabilir; böyle bir çalışmaya çok büyük bir zaman ayırma imkanı olmayabilir. Ama vicdanını kullanan insan, elindeki imkan ölçüsünde mutlaka yapabileceği bir şeyler bulabilir. Harun Yahya eserlerİnden alıp, çevrenİze, satın alma İmkanı olmayan kİşilere, okullara, yurtlara, kütüphanelere hediye etmek bu yolda yapılmış büyük bir hizmet olacaktır.

Kuran’ı Kerim’de Rabbimiz, “Kim, güzel bir aracılıkla aracılıkta (şefaatte) bulunursa, ondan kendisine bir hisse vardır…" (Nisa Suresi, 85) şeklinde buyurur. Tek bir kişinin dahi iman etmesine vesile olmak, çok büyük bir sevap vesilesi olabilir. Bir kütüphaneye hediye edilen bir kitap veya belgesel, yüzlerce hatta binlerce kişinin iman etmesine, daha dindar olmasına vesile olabilir.

1-   Harun Yahya eserleri vicdan sahibi insanlar için büyük bir kaynaktır. Hiçbir ticari kaygı ve maddi çıkar amacı gütmeden, yalnızca Allah rızası için, büyük bir özveri ile hazırlanmış bu eserleri çok düşük fiyatlarda almanız mümkün. Yayınevinden size bu konuda her türlü kolaylık sağlanacak, siz hiç emek harcamadan kitaplar sipariş edeceğiniz adrese teslim edilecektir.

2-    Harun Yahya eserlerindeki imani konular, Kuran ayetleri doğrultusunda anlatılmakta, insanlar Allah'ın ayetlerini öğrenmeye ve yaşamaya davet edilmektedir. Allah'ın ayetleri ile ilgili tüm konular, okuyanın aklında hiçbir şüphe veya soru işareti bırakmayacak şekilde açıklanmaktadır.

3-    Harun Yahya eserlerinde kullanılan samimi, sade ve akıcı üslup kitapların yediden yetmişe herkes tarafından rahatça anlaşılmasını sağlamaktadır. Her eğitim seviyesindeki insana, yaşlıya, gence, çocuğa, işçiye, öğretmene, öğrenciye hitap eden bu kitapların bir tanesini okuyan, diğerlerini de mutlaka okumak isteyecektir.

4-   Dini reddetme konusunda kesin bir tavır sergileyen insanlar dahi, Harun Yahya eserlerinde anlatılan gerçeklerden etkilenmekte ve anlatılanların doğruluğunu inkar edememektedirler. O nedenle çevrenizdeki Darwinist, materyalist, ateist görüşe sahip insanların Allah'ın varlığı, birliği  ve Kuran ahlakı hakkında gerçek ve doğru bilgileri edinmelerini istiyorsanız, Harun Yahya eserleri çok zengin bir kaynaktır

5-   Harun Yahya eserleri ile her dinden, her görüşten insana İslam ahlakını anlatabilirsiniz.  Birbirinden farklı 300'ü aşkın eser Hıristiyan, Yahudi, Hindu, Budist arkadaşlarınıza da İslam ahlakını anlatabilirsiniz. Onlara İslam ahlakının sevgi, şefkat, adalet, barış ve merhamet dolu bakış açısını İslam tarihinden örneklerle tanıtabilirsiniz.

6-   Dünya üzerindeki yüzbinlerce insanın imanlarına vesile olan, yüzbinlercesinin imanlarını artıran, 60 farklı dile çevrilmiş olan Harun Yahya eserleri ile yurtdışında yaşayan ve Türkçe bilmeyen arkadaşlarınıza da İslam ahlakını anlatabilirsiniz. Böylece İslam dini ve müslümanlar hakkında oluşmuş yanlış düşüncelerin, önyargıların ortadan kalkması için çok önemli bir katkıda bulunabilirsiniz.

Küçük büyük demeden ihlasla yapılan tüm çabaların biraraya getirilmesi, Allah'ın yardımıyla inşaAllah güzel ahlakın tüm insanlar arasında yaygınlaşmasına vesile olacaktır.

O zaman biz de yapılan çalışmaları takdir etmekle kalmayalım, bu değerli hizmetlere katkıda bulunalım!!

 

<<<

Ana Sayfa - Site Hakkında - Yazar Hakkında - Diğer Siteler - E-mail - Üye Ol