slam ahlakının yaşanması için hizmet eden kitapların daha fazla insan tarafından okunmasına yardımcı olmak için çok uzun zaman harcamanıza, çok büyük fedakarlıklarda bulunmanıza gerek yok. Evinizde, okulunuzda, arkadaşlarınızla otururken ya da ders çalışırken de yapabileceğiniz çok fazla şey var. Gün içinde birkaç dakika ayırarak birçok insanın İslam ahlakı hakkında bilgi sahibi olmalarına vesile olabilirsiniz:

- Eğer öğrenci iseniz;

- Okul servislerinde vaktin daha iyi geçmesi için İslam ahlakının ya da Kuran mucizelerinin anlatıldığı ses kasetlerinin dinlenilmesini teşvik edebilirsiniz. Ya da siz çevrenizdeki kişilerin dikkatini çekecek iman hakikatlerini okuyup, ertesi gün servisinizde anlatabilirsiniz.

- Konusu sizin isteğinize bırakılan ödevlerde Harun Yahya eserlerinden bilimsel ödevler hazırlayabilir, böylece yararlı bir çalışma yapabilirsiniz.

- Boş vakitlerinizde evinizde arkadaşlarınızı toplayıp, Harun Yahya’nın eserlerinden hazırlanan belgeselleri izleyebilirsiniz.

- Tenefüs aralarında arkadaşlarınıza Harun Yahya kitaplarından öğrendiğiniz iman hakikatlerini anlatabilirsiniz. Hatta bunu sürekli bir uygulama haline getirebilirsiniz. Herkes evinde 5 iman hakikati öğrenir, ertesi gün gelip birbirine anlatır. Bu şekilde 5 kişi birbirine anlatsa, herkes günde 25 tane iman hakikati öğrenir. Böylece kısa sürede kendinizi çok geliştirebilir, İslam ahlakını anlatırken faydalanabileceğiniz çok güzel bir bilgi dağarcığı oluşturabilirsiniz.

- İslam dinine daha iyi hizmet edebilmek için kendinizi her yönden sürekli geliştirebilirsiniz. Kitap okuyup, bilgisayar kullanmayı, internette araştırma yapmayı, internet sitesi hazırlamayı öğrenebilirsiniz. Yabancı dilinizi geliştirip, kültürünüzü sürekli artırabilirsiniz. Böylece İslam dininin yaygınlaşması için çok değerli çalışmalar yapabilirsiniz.

- Arkadaşlarınıza okuduğunuz bir Harun Yahya kitabını hediye edebilir, ancak okuduktan sonra mutlaka başka bir kişiye daha vermesini tembihleyebilirsiniz.

- Okulda duvar panosu-gazetesi hazırlayabilir, bu panoya her hafta yeni düşündürücü iman hakikatleri, Kuran mucizeleri, güzel ahlak örnekleri yazabilirsiniz.

- Tüm arkadaşlarınıza Harun Yahya'nın eserlerinden hazırlanan internet sitelerini tavsiye edebilir, bu sitelere üye olunmasını teşvik edebilirsiniz.

- Harun Yahya'nın televizyon ve radyo röportajlarını canlı olarak blog sitenizde yayınlayabilirsiniz. Blog sitenizde röportajları nasıl canlı yayınlayabileceğinizi bu adresten http://tr.harunyahya.tv/HarunYahya_live_broadcast.php öğrenebilirsiniz.

Harun Yahya eserlerinden bölümler alarak, facebook ve twitter'da yazılar hazırlayabilrsiniz. Facebook'da gruplar ve sayfalar oluşturabilir, Harun Yahya eserlerinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Video sitelerine olduğu gibi bu alanlara da Harun Yahya'nın röportajlarını, belgesellerini yükleyebilirsiniz.


Ev hanımı iseniz;

- Komşularınızı ve arkadaşlarınızı sohbet etmek için eve çağırdığınızda belgesel izlettirebilir, İslam ahlakını ya da Allah'ın yaratma sanatını anlatan kitaplardan öğrendiklerinizi onlara anlatabilirsiniz.

- Çocuklarınıza İslam ahlakını, Allah’ın evrendeki yaratış delillerini Harun Yahya’nın çocuklar için hazırlanmış eserlerinden faydalanarak anlatabilirsiniz. Onlara Harun Yahya belgesellerini izlettirebilir, çocuk kitapları ile öğrenirken aynı zamanda eğlenmelerini de sağlayabilirsiniz. Çocukların bu ahlakla yetiştirilmeleri, onların ilerleyen yaşlarında milli ve manevi değerlerine bağlı, hayırlı kimseler olmalarına vesile olabilir.

- Eğer çocuklarınızın yaşları küçük ise çocuk kitaplarından alıp onlara geceleri uykudan önce birkaç sayfa okuyabilirsiniz. Onlara uyumadan önce Allah’ı tesbih etmelerini ve O'na dua etmelerini hatırlatıp teşvik edebilirsiniz.

- Çocuklarınızı kötü akımlardan ve zararlı gruplardan korumak için onları bilgilendirmelisiniz. Harun Yahya'nın Satanizm Tehlikesi gibi zararlı akımları anlatan eserleri öncelikle okumalarını sağlayarak bu tehlikenin ne olduğunu anlamalarını sağlayabilirsiniz.

- Çocuklarınıza ve arkadaşlarına iman hakikatlerini, İslam ahlakını, peygamberlerin hayatlarını anlatan belgeselleri izleyebilecekleri ortamlar hazırlayabilirsiniz. Hafta sonları çay saati yapıp, güzel yiyecekler hazırlayıp, belgeselleri izlettirebilirsiniz.

- Evinizde bilgisayar varsa ve internete girme imkanınız varsa, evinize gelenlere İslam ahlakının, Kuran mucizelerinin ve Allah’ın yaratış delillerinin anlatıldığı internet sitelerini, kitapları vs gösterebilirsiniz.

- Tanıdığınız yaşlı kimselere, onlarla yaşayan anneanne, babaanne veya dedelere İslam ahlakını anlatan ses kasetlerini dinleyecekleri ortamlar oluşturabilirsiniz.

- Evinizde bir kütüphane oluşturup, Harun Yahya külliyatını sergileyebilir, misafirlerinize kitapları gösterip incelemelerini sağlayabilirsiniz.

- Yakınınızdaki okulların kütüphanelerine okuduğunuz kitapları ve belgeselleri hediye edebilirsiniz.

- Yakınınızdaki yaşlılar yurduna, çocuk esirgeme kurumlarına gidip kitap okuyabilir, film izlettirebilirsiniz. Birkaç saatinizi böyle bir hizmete ayırarak onlarca insanı Allah’ı düşünmeye teşvik edebilirsiniz.

- Evde israf olmamasına dikkat edip, paranın boşa harcanmamasını sağlayabilirsiniz. Gereksiz harcamalardan kaçınırsınız, tasarrufunuzla İslam ahlakının anlatıldığı kitaplar ve dergiler alabilirsiniz.

- Yemek yaparken Harun Yahya’nın kitaplarının ses kasetlerini dinleyebilir, sonra onları arkadaşlarınıza anlatır, dinlemeleri için onlara verebilirsiniz.

- Özel günlerde hediye alırken, çocuk veya yetişkin her yaştan insana uygun kitaplar veya VCD'ler, ses kasetleri tercih edebilirsiniz. Bu hediyeler sayesinde yakınlarınızın, dostlarınızın Allah’a imanlarının güçlenmelerine vesile olabilirsiniz.

- Tanıdıklarınıza misafirliğe giderken çiçek, kek vs. yerine kitap alabilirsiniz. Bu alışkanlığın mantığını tüm arkadaşlarınıza ve yakınlarınıza da anlatır, aynısını onların da uygulamalarını sağlayabilirsiniz.

- Harun Yahya’nın makalelerinin çıktığı gazeteleri elden ele dolaştırarak, çok fazla kişinin okumasını teşvik edebiliriz.

 

<<<

Ana Sayfa - Site Hakkında - Yazar Hakkında - Diğer Siteler - E-mail - Üye Ol - Arkadaşına Gönder