u sitenin hazırlanmasının amaçlarından biri “İslam’a hizmet” etme isteği duyan, ancak bunu ne şekilde yapabileceğini bilmeyen insanlara yol göstermektir. Eğer kişi -kısıtlı da olsa- sahip olduğu imkanlar üzerinde biraz düşünürse İslam dinine hizmet için önünde çok fazla yol olduğunu görecektir. Her insanın aile çevresi içinde, dostlarının arasında, işinde, okulunda yapabileceği çok şey vardır. Bu bölümde çeşitli meslek sahiplerinin İslam ahlakını yaymak için yapabilecekleri bazı hizmetler maddeler halinde yer almaktadır. Bunlar ilk anda akla gelen hizmet yollarıdır. Tabi ki siz bunların dışında daha pek çok yol bulabilir, Kuran ahlakını, Peygamber efendimiz (sav)’in sünnetini insanlara anlatmak için yeni fikirler üretebilirsiniz. Daha sonra da bu fikirlerinizi sitemize yazarak diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

Öncelikle vurgulanması gereken şey her iman sahibi kişinin Allah’ın varlığını, İslam ahlakını insanlara anlatmakla sorumlu olduğudur. Bu nedenle çalıştığınız yerde iş arkadaşlarınıza ya da diğer tanıdıklarınıza İslam ahlakını anlatmakla bu önemli sorumluluğu yerine getirmeye başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle kendinizi geliştirmeniz gerekir. Kuran ayetlerini, peygamberlerin hayatlarının anlatıldığı kıssaları ve Peygamber Efendimiz (sav)’in sünnetini çok iyi öğrenmeniz, size İslam ahlakını anlatırken çok büyük bir rehber olacaktır. Ayrıca Allah'ın yaratma sanatının delillerini, Kuran mucizelerini, dünya üzerindeki sorunların tek çözümünün Kuran ahlakının yaşanması olduğunu, evrim teorisinin aldatmacalarını anlatan Harun Yahya kitapları size bu konuda çok değerli bir yol gösterici olacaktır. Çok sade bir anlatımla, yediden yetmişe her insanın anlayabileceği bir dille yazılmış olan bu kitaplardan İslam dini hakkında bilmediğiniz her konuyu öğrenebilirsiniz. Yapabileceğiniz diğer faaliyetler ise şunlar olabilir:

İşyerinizde yapabileceğiniz çok şey var;

- İşyerinizde yemek aralarındaki sohbetlerde boş ve gereksiz konuşmalar yerine İslam ahlakı, Kuran mucizeleri, iman hakikatleri, evrim teorisinin çöküşü gibi konular anlatabilirsiniz.

- İşe gidiş ve dönüşler sırasında servislerde geçirilen uzun vakitlerde İslam ahlakını ve yaratılış delillerini temel alan ses kasetleri dinlenmesini teşvik edebilir, Harun Yahya’nın bu konulardaki kitaplarından ilgi çekici konuları anlatabilirsiniz.

- Şirket sahibiyseniz, şirketinizde Harun Yahya kitaplarından oluşan bir kütüphane yapıp, çalışanlarınızın bunu serbestçe kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

- İşyerinizde bir bekleme salonu ya da kafeterya varsa buraya Harun Yahya kitaplarını, Araştırma ya da Mercek gibi dergileri koyabilirsiniz. Eğer burada bir televizyon varsa belgesel yayınlayabilirsiniz. Böylece insanların bekleme vakitlerini en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlayabilirsiniz.

Televizyon ya da radyo programı hazırlıyorsanız, gazete ya da dergide yazıyorsanız;

- Çeşitli yarışmalar düzenleyip kazananlara Harun Yahya kitaplarından hediye edebilirsiniz. Bu yarışmalarda soruları Harun Yahya külliyatından hazırlayabilirsiniz.

- Kampanyalarla Harun Yahya kitaplarının okunmasını teşvik edebilirsiniz.

- Programlarınızda Harun Yahya’nın çeşitli eserlerinde yer alan kısa iman hakikatlerinden, yaratılış delillerinden anlatabilirsiniz.

- İslam ahlakını, Allah'ın yaratma sanatını, dinsizliğin zararlarını anlatan kitapları, internet sitelerini tanıtabilirsiniz.

- Yazarın kitaplarından çeşitli iman hakikatleri, güzel ahlak örnekleri yazabilirsiniz.

Eğer bir internet cafeniz varsa;

- Bilgisayarların açılış sayfalarını www.harunyahya.org sitesine ya da Harun Yahya’nın eserleri temel alınarak hazırlanan sitelere yönlendirebilirsiniz.

- Harun Yahya'nın eserlerinden hazırlanmış olan internet sitelerini tanıtan afişleri müşterilerin kolaylıkla görebilecekleri yerlere yerleştirebilirsiniz.

- Bilgisayarlarda Harun Yahya'nın eserlerini tanıtan sitelerin isimlerinin yer aldığı masa üstü resimlerini ya da ekran koruyucuları kullanabilirsiniz.

Eğer DVD, ses kasedi, VCD, VHS kaset satan bir mağazanız varsa;

- Kendi mağazanızda hemen görülebilecek bir yere Harun Yahya eserlerinden oluşan DVD, Video kaset, VCD ya da ses kasetlerinden oluşan bir stand koyabilirsiniz.

- Eğer mağazanızda gün boyu yayın yapan bir televizyon varsa, bu televizyonda Harun Yahya’nın eserlerinden hazırlanan belgesellerin gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

- Kampanyalar düzenleyip, alışveriş yapan kişilere Harun Yahya eserleri hediye edebilirsiniz.

Eğer esnaf iseniz;

- Çeşitli kampanyalar düzenleyip, belli bir miktar alışveriş yapan müşterilerinize Harun Yahya kitaplarından, video kasetlerinden, VCD’lerinden hediye edebilirsiniz.

- Bakkal, kitabevi sahibiyseniz ya da küçük bir ticarethaneniz varsa bile Harun Yahya kitaplarından alıp, kar gütmeden bunları taksitle satabilirsiniz. Bunu da kampanyalarla müşterilerinize duyurabilirsiniz.

- Dükkanınızın kapısına asacağınız bir posterle insanların Harun Yahya sitelerini tanımasını sağlayabilirsiniz.

- Eğer bir berber dükkanınız varsa, müşterilerinizin Harun Yahya kitap ya da dergilerini okumalarını sağlayabilirsiniz.

- Harun Yahya kitaplarının pdf ve word metinlerini internetten indirip, çoğaltıp, arkadaşlarınıza, iş çevrenize, aile bireylerinize dağıtabilirsiniz.

Taksi şöförü iseniz;

- Araçlarınızda güzel ahlakı anlatan kitapların, dergilerin ya da internet sitelerini tanıtan broşürlerin bulunmasını sağlayabilirsiniz.

- Çeşitli ses kasetleri dinleyerek kendinizi İslam ahlakı ve iman hakikatleri konusunda geliştirebilirsiniz. Bu öğrendiklerinizi insanlarla paylaşabilirsiniz.

Doktorsanız;

- Branşınızla ilgili Harun Yahya eserlerini dikkatle okuyup, daha sonra hastalarınıza vücutlarındaki kusursuz sistemlerin yaratılış hikmetlerini anlatabilirsiniz.

- İnsan Vücudu, İnsanın Yaratılış Mucizesi, DNA Mucizesi, Hormon Mucizesi, Göz Mucizesi gibi kitapları muayenehanenizde bulundurup, bekleme odasındaki hastalarınızın kitap ya da dergilerden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

- Bekleme odanızda televizyon ve video varsa, hastalarınıza belgesel izletebilirsiniz. Videonuz yoksa belgesel yayınlayan TV kanallarının açık olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer bir matbaanız varsa;

- Harun Yahya eserlerinin, broşürlerin ve tanıtım afişlerinin çoğaltılmasında yardımcı olabilir, bunun için sitemizle bağlantı kurabilirsiniz.

- Yayınevi yetkililerine kitaplarda kullanmak üzere farklı baskı yöntemleri, kağıtlar, teknikler önerebilirsiniz.

<<<

Ana Sayfa - Site Hakkında - Yazar Hakkında - Diğer Siteler - E-mail - Üye Ol