nanç sahibi insanlar arasında birlik ve beraberliğin önemini, güzel ahlakı, Kuran mucizelerini, canlılardaki yaratılış hikmetlerini anlatan Harun Yahya eserleri ülkemizde olduğu kadar dünya genelinde de çok büyük ilgi görmektedir. Bu eserlerin büyük bir bölümü 40 kadar yabancı dile çevrilmiştir ve farklı kitapların çevirileri hala devam etmektedir. Ne kadar çok sayıda kitap, ne kadar çok dile ve ne kadar kısa zamanda çevrilirse dünyanın dört bir yanındaki insanlara ulaşmak da o kadar kolay olacaktır.

Siz de eğer yabancı bir dil biliyorsanız, yapabileceğiniz çok şey var:

- Harun Yahya’nın eserlerinin başka dillere çevrilmelerinde yardımcı olabilir, bunun için sitemizle bağlantı kurabilirsiniz.

- Kitapların çevirisini yapmak için mutlaka İngilizce, Fransızca, Almanca gibi çok yaygın diller bilmenize gerek yok. Az sayıda kişi tarafından konuşulan, çok yaygın olmayan ve Latin alfabesi kullanılmayan dillerde de çeviri yapabilirsiniz.

- Eğer tek bir kitabı çevirmek için vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, yazarın makelelerinin, belgesel filmlerinin, sesli anlatımlarının, internet sitelerinin çevirilerini yapabilirsiniz. Ya da kitaplardan bölümleri çevirip makale haline getirebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak da 4-5 arkadaşınızla biraraya gelip, onlarla birlikte bir kitap çevirebilirsiniz.

- Eğer kendiniz bir dil bilmiyorsanız, yakınlarınızdan, tanıdıklarınızdan çevirmenler bulabilir, bu kişilerin sitemiz ile bağlantıya geçmelerini sağlayabilirsiniz.

- www.harunyahya.com sitesinden çok farklı dillerdeki sitelere geçişler bulunmaktadır. Bu sitelerde Harun Yahya’nın farklı dillerdeki eserlerinin ve makalelerinin çevirileri bulunmaktadır. Siz de bildiğiniz dili kullanarak bu siteleri okuyup, inceleyerek hataları, eksiklikleri tespit edebilir, daha sonra da düzeltilmesi için sitemize e-mail ile ulaştırabilirsiniz.

- Yabancı dillere çevrilmiş eserlerin yurtdışında basımını ve dağıtımını yapabilecek kişi ve kuruluşlar bulunmasında yardımcı olabilirsiniz.

- Eğer yabancı ülkelerde tanıdıklarınız varsa ya da ülkemizde yaşayan yabancılarla bağlantı içindeyseniz, çevirisi bitmiş kitaplar için gönüllü editörler bulunmasında yardımcı olabilirsiniz.

<<<

Ana Sayfa - Site Hakkında - Yazar Hakkında - Diğer Siteler - E-mail - Üye Ol